OTJ MORAVANY - ŠK Dvorníky 3:2 (1:1)

15. 5. 2010
Žiaci porazili Dvorníky 3:2

Moravany - Na dobre pripravenom ihrisku začali domáci futbalisti zápas veľmi dobre. Ich úvodný tlak im priniesol ovocie už v 1.minúte, keď Nitka efektne oklamal telom brankára hostí a strelil úvodný gól stretnutia. Ten istý hráč mohol zvýšiť vedenie hráčov OTJ v 4.min, ale v situácii, keď išli Moravanci dvaja na jedného sa rozhodol pre strelu, ktorá však len tesne minula bránu Dvorníkov. V 10.min nemieril presne po rohovom kope Bíro. V zápätí na opačnej strane zázračne vyrazil gólovú strelu hostí Košinár. V 15.min išiel do súboja nedôsledne brankár Moravian, lopta sa dostala na kopačku hráča Dvorníkov, ktorý strelou do odkrytej brány vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Tento gól hostí povzbudil a s favorizovanými Moravanmi začali hrať vyrovnanú partiu. V 21.min unikol po ľavom krídle Hrnčiar, prihral loptu dobre postavenému Nitkovi, ale ten tutovku nepremenil, prestrelil bránu. V druhom polčase sa hostia dostali do vedenia v 38.min po rýchlom protiútoku. Za stavu 1:2 domáci trošku znervózneli. V 52.min Pekarovič mieril do brvna. V 55.min po kombinácii Hrnčiara s Moravčíkom mieril Hrnčiar v koncovke nad bránu. V 56.min unikol po ľavej strane Kubrický, prihral Pekarovičovi, ale ten mieril opäť iba nad bránu hostí. Domáci sa dočkali vyrovnania v 59.min, keď Nitka podobným spôsobom ako pri prvom góle vyrovnal na 2:2. Po tomto regulérnom góle nepochopiteľne stiahol tréner Dvorníkov svojich zverencov z ihriska. Hra sa prerušila na 5 minút, rozhodca mohol zápas ukončiť, ale hostia sa nakoniec rozhodli, že budú v hre pokračovať. Tlak domácich narastal. V nadstavenom čase nakoniec Bíro v infarktovom závere rozhodol o tom, že všetky body zostanú doma. Víťazstvo dnes Moravanci vydreli. Vďaka nemu stále hrajú o prvé miesto v tabuľke.

OTJ Moravany: Košinár - Babulík, Bíro, Maco, Kubrický - Moravčík, Marinkovič, Hrnčiar, Pekarovič, Valach (Krieger) - Nitka

Góly OTJ: 1., 59. Nitka, 70.+ Bíro