Moravany remizovali s Dunajskou Lužnou 1:1

Moravany n/V -  Hostia dnes pôsobili futbalovejším dojmom. Už v 1.minúte mohli vyhrávať po nevydarenej ofsajd pasci, gólovo sa však presadili až v 30.minúte, keď Peťovský preloboval hlavou domáceho gólmana. V 35.minúte sa predviedol domáci brankár, ktorý po rohovom kope zázračne vyrazil tečovanú strelu hostí. V 39.minúte mal na kopačkách vyrovnávajúci gól domáci Glos, ale zaváhal v rozhodujúcom momente, keď mohol prehodiť vybehnutého brankára Dunajskej Lužnej. Z následného protiútoku mohli zvýšiť svoje vedenie hostia, ale opäť sa predviedol výborným zákrokom domáci gólman. V 50.minúte po centrovanej lopte z pravej strany nepremenil tutovku hráč hostí s č.13. V druhom polčase sa Moravanci dostávali častejšie pred bránu hostí a po hlavičke Klačmana sa aj radovali z vyrovnávajúceho gólu na 1:1. Od 63.minúty dohrávali hostia zápas s desiatimi mužmi, keď bol po druhej žltej karte vylúčený Baláži. Domáci hráči sa pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Blízko mali k tomu v 72.minúte po Švestkovej strele z diaľky, ale proti bol brankár hostí. Na druhej strane sa vyznamenal domáci gólman v 85.minúte, keď nepustil za svoj chrbát gólovú strelu hosťujúceho hráča s č.10. Zápas sa nakoniec skončil spravodlivou remízou.

OTJ Moravany n/V: Planický - Vajda, Boháček (55. Sládek), Zubka, Švestka, Glos, Čavojský, Verchola (40. Ondrejkovič), Pekár (71. Kirka J.), Klačman, Ďuriš

Góly: 60. Klačman - 30. Peťovský, ČK: 63. Baláži (Dunajská Lužná) po druhej ŽK, rozhodoval: Ihring, 250 divákov

HLASY PO ZÁPASE:

Zanietení fanúšikovia: Vyborny kvalitny zapas, chlapci - GRATULUJEM. Moravany v prvom polcase nestihali proti vyborne technicky hrajucemu muzstvu z Dunajskej Luznej, V prvom polcase malo byt 3:0 a je koniec.Musim ale poznamenat, ze sme mali privela golovych nevyuzitych sanci. Skoda vylucenia Balaziho, bude chybat v dalsom zapase, ale i napriek pocetnej prevahe domacich to na hracoch z Dunajskej Luznej nebolo poznat.Drzime palce do dalcich bojov. S pozdravom - Zanieteni fanusikovia.  (profutbal.sk)

balu77: V dobrom zápase s množstvom nepremenených tutových šancí hráčov D.Lužnej ovplyvnila ďalší priebeh zápasu nedisciplinovanosť hráča D.L. ktorý sa nechal hlúpo vylúčiť a zdramatizoval tak zápas,ktorý bol jasne v našej réžii,a ktorý sme aj vďaka nášmu brankárovi neprehrali. (profutbal.sk)

Výsledky 1.kola:

OTJ Moravany n/V - OFK Dunajská Lužná 1:1 (0:1)

MFK Vrbové - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (0:0)
Góly: 86. Šnircl (vlastný) - 52. Ondruš, ČK: 61. Jozef Piršel - 56. Ondrka (obaja po dvoch ŽK), rozhodoval: Ďurenka, 220 divákov

FC Union Nové Zámky - PFK Piešťany 3:1 (2:0)
Góly: 14. Ilič, 45. Ešek, 87. Viktor Jurík - 77. Guemache, rozhodoval: Špaček, 282 divákov

FK Spartak Vráble - FC Spartak Trnava juniori 3:2 (2:1)
Góly: 11., 22. a 90. Sojka, 90. - 6. Šulc, 78. Zvolenský, rozhodoval: Korista, 535 divákov

ŠK Slovan Bratislava juniori - AFC Nové Mesto nad Váhom 3:2 (2:2)
Góly: 30. M. Oravec, 45. Štefunko, 69. Alan Kováč - 20. Končitík, 33. Žák, rozhodoval: Debnár, 100 divákov

FC Petržalka 1898 - FC Nitra juniori 1:3 (0:2)
Góly: 43. Hečko - 36. Poluch, 41. Adámek, 88. Bakule, rozhodoval: Marhefka, 402 divákov

FK Slovan Levice - LP Domino Bratislava 3:1 (0:0)
Góly: 47. P. Varga, 76. A. Ivan, 88. Turčan - 79. Gubančok, rozhodoval: Očenáš, 200 divákov

ŠKF Sereď - FK Slovan Nemšová 2:0 (0:0)
Góly: 58. Kasaj, 72. Frťala, rozhodoval: Sedlár, 222 divákov