Moravany remizovali s Vrbovým 3:3

Moravany n/V - V Moravanoch sa v derby zápase predstavili mužstvá, ktoré aktuálne okupujú miesta v spodnej časti tabuľky. Do zápasu natúpil brankár hostí Ivan Bránsky so špeciálnou maskou po zranení nosa. Prvú štandardnú situáciu mali domáci, keď priamy kop zahrával Švestka, hostia sa však ubránili. Na opačnej strane sa z podobnej situácie presadil Sedlák a hostia sa dostali do vedenia. V 16.min nariadil rozhodca za faul pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Glos. Po polhodine mali domáci výhodu priameho kopu. Tentokrát sa k jeho exekúcii odhodlal Gligič, no hráči Vrbového sa znova ubránili. O 3 minúty neskôr sa k lopte dostal Gálik, vystrelil spoza šestnástky a prekonal po druhý krát Bránskeho. Do druhého polčasu nastúpili hostia odhodlaní vyrovnať a podarilo sa im to po dvanástich minútach hry, keď strelou spoza šestnástky vyrovnal Kuťka. V 65.min boli domáci iba krôčik od vedenia, keď lopta po trme - vrme poskakovala na Bránskeho čiare, loptu však nikto nestihol zasunúť za jeho chrbát. Na opačnej strane pohrozil Andrísek, keď hlavou namieril iba do spojnice brány. Ten istý hráč si to vynahradil neskôr, keď pekným lobom prekonal domáceho Greža a strhol vedenie na stranu hostí. O minútu však už bolo vyrovnané, keď sa presadil Gligič. Zápas ako na hojdačke prinášali ďalšie šance, ale Kirka, Glos, Klačman a na hosťujúcej strane ani Sedlák a Koyš už sieť nerozvlnili. Mužstvá si tak zopakovali minuloročnú remízu 3:3. (Peter Sedláček, Trnavské noviny)

OTJ Moravany n/V: Grežo - Varga (76. Varga), Benko, Kompas, Glos - Mitošinka (42. Kirka J.), Švestka, Gálik, Gligič - Dirnbach, Gábor (63. Gábor)

MFK Vrbové: Bránsky - Kúdela, Mihok, Poláček, Herceg, Sumer (88. Hubinský), Kuťka, Gažík, Sedlák (90. Lackovič), Koyš (90. Gažík), Andrísek

Góly: 18. Glos (z pok. kopu), 32. L. Gálik, 73. Gligič - 7. Sedlák, 57. Kuťka, 72. Andrísek, rozhodoval: Jánoš, 200 divákov

Výsledky 6.kola:

FK Slovan Duslo Šaľa - FK Púchov 3:1 (2:1)
Góly: 2. Čurgali, 37. M. Košút, 88. Lalák - 34. E. Ľupták, rozhodoval: Krivošík, 350 divákov

MFK Topvar Topoľčany - AFK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (2:0)
Góly: 15. Gešnábel, 32. Ďurček, 64. Švikruha - 83. L. Šebek, rozhodoval: Jurenka, 463 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Vráble 2:0 (0:0)
Góly: 47. a 79. Pelegríni, rozhodoval: Marhefka, 250 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - MFK Vrbové 3:3 (2:1)

OFK Dunajská Lužná - PŠC Pezinok 0:0
rozhodoval: Čmiko, 300 divákov

FK Sereď - FKM Nové Zámky 3:1 (3:0)
Góly: 30. a 45. Herák, 21. Kasaj - 51. Bukovič, rozhodoval: Jaška, 727 divákov

FK Slovan Nemšová - ŠK Slovan Bratislava juniori 1:1 (0:0)
Góly: 80. Mart. Fabuš (z pok. kopu) - 68. Peňaška, ČK: 79. Vrablec (Slovan jr.), rozhodoval: Ihring, 300 divákov

FC Nitra juniori - FC Spartak Trnava "B" 2:2 (2:1)
Góly: 34. Boszorád, 35. Paukner - 12. Zvolenský, 69. Ciprys, ČK: 70. Zelenický (Nitra jr.) po druhej ŽK, rozhodoval: Kozák, 200 divákov