OTJ MORAVANY - FKM Nové Zámky 5:2 (1:1)

28. 5. 2011
Moravany porazili Nové Zámky 5:2

Moravany n/V - Pre Moravany v dôležitom zápase o záchranu začali na mokrom teréne obe mužstvá opatrne. Moravanci na súpera nevybehli, snažili sa držať loptu na svojich kopačkách. Hostia pozorne bránili a po získaní lopty sa rýchlou kombináciou dostávali pred Haškovu bránu. V 12. minúte zúžitkoval center z ľavej strany hosťujúci M. Košút, ktorý z hranice 16-ky nádhernou krížnou strelou priamo z voleja nedal Haškovi šancu, 0:1. Domáci sa snažili o rýchlu odpoveď. V 21.minúte najskôr Piovarči po rohovom kope trafil zblízka len do brankára hostí Valenského, no o minútu nato sa už Puna nemýlil a hlavou vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 24. minúte tesne minul ľavú žrď Valenského brány prízemnou strelou domáci Rossi. V 39. minúte zakončoval zblízka hlavou Švestka, ale skóre sa nemenilo. V 43. minúte sa vyznamenal brankár hostí Valenský, ktorý vyrazil Horúckovu strelu spoza 16-ky. V 43. minúte opäť Horúcka nedokázal v sklze zblízka prekonať brankára hostí. V 44. minúte ustupovala obrana domácich pred Košútom, ktorý sa tak dostal k strele, ale tá mierila na štasie pre domácich len nad Haškovou bránou. V druhom polčase začali Moravany náporom, výsledkom čoho bol Filipov gól v 50. minúte. Domáci namiesto toho aby pokračovali vo svojej hre, poľavili a do hry sa opäť dostali Nové Zámky. V 62. minúte nechala obrana domácich vystreliť Humaja, ktorý vyrovnal skóre na 2:2. Strelec gólu Humaj v 71. minúte úplne zbytočne fauloval bez lopty domáceho Glosa, za čo videl ČK. Prevahu o jedného hráča v poli Moravany dokonale využili. V 76. minúte po Filipovom centri poslal domácich do vedenia Švestka. Ten istý hráč sa postavil k lopte v 84. minúte a z priameho kopu strelou k pravej žrdi zvýšil vedenie domácich na 4:2. V poslednej minúte sa do listiny strelcov zapísal striedajúci Kotula. Moravany dnes zaslúžene zvíťazili najvyšším rozdielom v skóre v tejto sezóne a dve kolá pred koncom súťaže si tak zachovali nádej na záchranu.

OTJ Moravany n/V:Haško - Puna, Benko, Piovarči, Glos - Švestka, Horúcka, Filip, Gligič - Gábor, Rossi (Mitošinka, Kotula, J.Kirka)

FKM Nové Zámky:Valenský - Zsák, Cingel, Andrášik, Fiala, Gašparík, Feješ, Hlavačka, Košút, Hurmaj, Ešek (Bacigál, Bukovič)

Góly: 22. Puna, 50. Filip, 76. a 84. Ľ. Švestka, 90. Kotula - 12. M. Košút, 62. Humaj, ČK: 71. Humaj (N. Zámky), rozhodoval: Knopp, 118 divákov

Výsledky 28.kola:

MFK Vrbové - PŠC Pezinok 3:1 (2:0)
Góly: 18. Herceg, 43. Kuťka, 55. Krajčovič - 90.+ Džubák, ČK: 65. D. Koyš (Vrbové), rozhodoval: Čmiko, 195 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - FKM Nové Zámky 5:2 (1:1)

TJ Spartak Myjava - Spartak Trnava "B" 3:2 (1:1)
Góly: 25. Kosík, 65. Kumančík, 75. Černáček - 38. Mikinič, 83. Banovič, rozhodoval: Gábor, 660 divákov

FKS Nemšová - MFK Topvar Topoľčany 4:1 (2:1)
Góly: 36., 40. a 57. R. Častulin, 85. M. Fabuš - 29. Vaňo, rozhodoval: Marhefka, 200 divákov

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FK Rača 3:1 (2:0)
Góly: 23. Pavlík, 24. Šimo, 85. Nemec - 73. Dargaj, rozhodoval: Samotný, 100 divákov

FC Nitra juniori - ŠK Slovan Bratislava juniori 0:2 (0:1)
Góly: 4. a 80. Peňaška, rozhodoval: Korista, 100 divákov

ŠK Bernolákovo - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:1 (0:1)
Góly: 48. a 82. Hall - 30. Marušin, ČK: 79. J. Pentek (Šamorín), rozhodoval: P. Hrčka, 250 divákov

Spartak Vráble - AFC Nové Mesto nad Váhom 2:2 (1:2)
Góly: 45. T. Prekop, 77. Hikel (vlastný) - 19. Hikel, 36. L. Šebek, rozhodoval: Sedlár, 300 divákov