OTJ MORAVANY - FK Slovan Nemšová 3:1 (1:0)

11. 6. 2011
Moravany porazili Nemšovú 3:1

Moravany n/V - Zápas 30.kola II.ligy západ vzhľadom k zmene termínu na poslednú chvíľu sledovalo len 90 divákov. Moravanci ho odohrali po dlhšej dobe bez psychickej záťaže, keďže víťazstvom v Topoľčanoch v minulom kole rozhodli o svojej záchrane v súťaži. Dnes proti súperovi z čela tabuľky začali nebojácne a od začiatku sa hral v Moravanoch výborný futbal. Obe mužstvá sa striedali v útočných akciách. V 27.min sa ujali domáci vedenia Gáborovým gólom, ktorý zúžitkoval Gligičovu prihrávku. V závere prvého polčasu sa hostia dostávali častejšie k streľbe, ale Greža v bráne Moravian sa im prekonať nepodarilo. Aj v druhom polčase sa hral kvalitný zápas. V 65.min neudržal brankár hostí loptu vo svojej moci po Gligičovej prudkej strele, na čo najlepšie zareagoval Gábor a zvýšil vedenie Moravian na 2:0. V 69.min sa objavil na trávniku aj prezident klubu Igor Kirka, ktorý sa na ihrisku nestratil. V 72.min milimetrovým centrom naservíroval loptu na nohu Horúcku, ktorý už poľahky prekonal brankára hostí, Moravany viedli 3:0. V 80.min znížil peknou krížnou strelou z pravej strany Trška. Hostia v závere hrali vabank, ale skórovať sa im už nepodarilo.

OTJ Moravany n/V: Grežo - Glos, Benko, Piovarči, Varga - Gligič, Kirka J., Horúcka, Švestka - Gábor, Mitošinka (Puna, Kirka I., Vetrík)

Góly: 27. a 65. Gábor, 72. Horúcka - 80. Trška

Výsledky 30.kola:

MFK Vrbové - Spartak Trnava "B" 3:2 (1:1)
Góly: 44. Balcír, 55. D. Koyš, 67. M. Šulla (z pok. kopu) - 34. Rehák, 86. Zvolenský, rozhodovala: Chudá, 220 divákov

OTJ Moravany nad Váhom - FKS Nemšová 3:1 (1:0)
Góly: 27. a 65. Gábor, 72. Horúcka - 80. Trška, rozhodoval: Samotný, 90 divákov

ŠK Bernolákovo - FKM Nové Zámky 2:2 (0:1)
Góly: 49. Futo, 63. P. Guldan - 6. R. Fiala, 90. Hlavačka, rozhodoval: Debnár, 175 divákov

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FC ŠTK 1914 Šamorín 4:2 (2:2)
Góly: 29., 44. Chalány, 73. Pilíšek 75. V. Šimo - 23. Antunovič, 37. A. Špánik, rozhodoval: Čmiko, 150 divákov

TJ Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 4:0 (1:0)
Góly: 11. M. Dirnbach, 74. Manák, 76. Ulrich, 82. Sládek, rozhodoval: Matúš, 800 divákov

Spartak Vráble - PŠC Pezinok 2:1 (0:0)
Góly: 65. Sojka, 86. Garaj - 90.+ Živkovič, rozhodoval: Valášek, 620 divákov

ŠK Slovan Bratislava juniori - FK Rača 3:2 (1:2)
Góly: 35. P. Drobňák, 47. Jozef Túry, 80. Kapišovský - 2. a 42. Tanka, rozhodoval: Smolák, 100 divákov

FC Nitra juniori - AFC Nové Mesto nad Váhom 1:2 (0:1)
Góly: 69. Gajdoščík - 45. a 59. Šebek, ČK: 85. Poluch, 88. Kinček (obaja Nitra) obaja za podrazenie zozadu, rozhodoval: Knopp, 150 divákov