Spartak Myjava - OTJ MORAVANY 1:2 (0:1)

13. 3. 2010
Spartak Myjava 1:2 Moravany

>fotogaléria<

V chladnom počasí s občasným snežením, ale na kvalitnom ihrisku s umelou trávou začali lepšie Moravanci, keď po rohovom kopu a následnej umiestnenej hlavičke Mitošinku viedli už v 2.minúte 1:0. Po rýchlom góle sa snažili domáci o vyrovnanie, získali územnú prevahu, ale hostia im svojou umnou hrou nedovolili nejako výrazne ohroziť vlastnú bránu. Výsledok 1:0 v ich prospech sa im podarilo udržať do prestávky. V druhom polčase hneď v úvode v  48.min domáci Černáček po odrazenej strele od ľavej žŕdky dorážkou vyrovnal na 1:1. Domáci fanúšikovia dúfali, že sa ich hráčom podarí vzápätí dať aj víťazný gól. Myjavčania si po vyrovnaní vynútili územnú prevahu. Moravanci pozorne bránili, pričom sa im podarilo občas ohroziť Myjavskú bránu. Po chybe domácej obrany, keď Kvasnica prihrával brankárovi Solničkovi, sa podarilo Ľ.Kirkovi v 70.min prekonať domáceho brankára a hostia išli opäť do vedenia. V závere stretnutia čelili hráči Moravian viacerým nebezpečným situáciám, ale víťazstvo si už nenechali ujsť. V korektnom prostredí a pri dobrom výkone rozhodcov sa im nakoniec podarilo zvíťaziť a z Myjavy si odviezli možno trošku nečakane tri body.

Zostava OTJ: Mikuláš - Glos, S.Otočka, Piovarči, Kotula - Šiška, Moravčík (83.Benka), Hambálek, L.Kirka - M.Otočka (90.Jančovič), Mitošinka 89.Gligič

Zostava Spartak: Solnička, Kumančík, Černáček, Bruško, Kvasnica, Mihál (Kročian), Duga, Manák (Oríšek), Hesek (Žák), Kováč, Kosík

Góly: 48.Černáček - 2.Mitošinka, 70. L.Kirka

Rozhodca: Hádek     ŽK: Oríšek - Mitošinka, 100 divákov

Komentár k zápasu s pohľadu domácich:

Za nefutbalového počasia na novej umelej tráve videla hŕstka divákov (asi 120) futbal, kde si domáci hráči svojimi chybami sami spôsobili prehru a zároveň vypili krčah horkosti až do dna, keď po faule pri neodpískanej penalte sa ešte zranil aj Kováč. Poďme však po poriadku. Obe mužstvá nastúpili za silného sneženia a studeného severného vetra s tým, že hostia mali výkop v prvom polčase. Hneď z prvej akcie si vybojovali rohový kop na ľavej strane. Roh zahrali na prednú žrď, kde ju hráč Moraván predĺžil na opačnú stranu brány a tam nikým nebránený Mitošinka otvoril skóre 0:1. Neprešla ani prvá minúta a domáci už prehrávali. Nepochopiteľná bola však nesústredenosť, s akou Myjavci tento zápas začali. Akoby sa im nemohlo nič stať... Trvalo minimálne desať minút, kým sa domáci hráči otriasli z tohto šoku a prebrali iniciatívu. Vytvorili si územnú prevahu, zatlačili súpera pred jeho šestnástku a prišili i šance. Prvú strelu na bránu hostí vyslal až v 25. minúte Hesek, no brankárovi hostí Mikolášovi nenarobila väčšie problémy. Prvá väčšia šanca prišla o dve minúty, keď domáci kopali priamy kop, loptu jemne hlavou tečoval Kosík a táto skončila len tesne vedľa brány. Hostia mali šťastie. V 30. minúte prišla najväčšia šanca domácich v prvom polčase, keď po osi Kumančík – Mihál sa sám na šestnástke ocitol Manák, no loptu v "tutovke" z voleja netrafil, keď si ju mohol zastaviť a postúpiť ešte do šestnásty bližšie k bráne, alebo presne vystreliť. Situáciu však nezvládol skôr po psychickej stránke. Päť minút pred koncom domáci vytvorili dva "závary" pred bránou hostí, vyloženú šancu si však nevytvorili. V poslednej minúte prvého polčasu ešte išli na jedného obrancu Mihál s Hesekom, no Mihál nedokázal presne odcentrovať a tak išli do šatní v polčase spokojnejší hostia. Tí z jednej šance a jediného ohrozenia Solničkovej brány dali jediný gól prvého polčasu.
Do druhého polčasu vystriedal nevýrazného Heseka Žák. Domáci kopali v 47. minúte po dobrej strele Kováča, ktorú brankár hostí vytlačil nad bránu rohový kop. Po ňom po veľmi podobnej situácii, ako zakončili v prvom polčase hostia, vyrovnal Černáček na 1:1. To domácich hráčov povzbudilo, znova prebrali iniciatívu a zatlačili hostí pred ich šestnástku. V 55. minúte neuspeli hostia, keď rozhodca Hádek z Nitry neodpískal faul na Bruška, ale Otočka svoju šancu nevyužil, keď vystrelil veľmi nepresne. Potom sa neujala ani hlavička Kosíka v 59. minúte, keď lopta preletela nad bránu hostí. V 61. minúte po akcii Kováča zakončil Žák, no po zblokovanej lopte domáci vyťažili iba rohový kop. V 69. minúte priamy kop Kováča do stredu brány brankár hostí chytil. V 70. minúte vyrobil domáci obranca Kvasnica neuveriteľnú chybu, keď pri snahe loptu nahrať brankárovi Solničkovi túto nahral rovno pred hráča hostí, ktorý jeho úmysel vystihol. Bol to Lukáš Kirka, ktorý bez problémov prekonal Petra Solničku v domácej bráne po druhý krát. 1:2. Paradoxne to bola opäť jediná akcia hostí v druhom polčase, ktorú zakončili. "Vyrobili" im ju však domáci hráči. Potom Myjavci zapli na najvyššie obrátky v snahe aspoň vyrovnať. V 78. minúte mal čistú šancu mladý Žák, ale loptu si príliš pokopol a tak sa pripravil o presné zakončenie. V 81. minúte fauloval hosťujúci brankár v súboji o loptu Kováča, no rozhodca Hádek penaltu neodpískal a Kováč sa pri tom zranil. Záverečný tlak už šancu, ani gól nepriniesol a tak si myjavskí hráči zaknihovali pri prvom majstrovskom zápase na novej umelej tráve aj prvú prehru. Túto si však zapríčinili jednoznačne sami, keď ku gólom hostí pomohli svojimi fatálnymi chybami.

Podľa slov trénera Hyžu sklamali viacerí hráči, ktorí v príprave hrali veľmi dobre a preto boli aj striedaní. Tým Myjave nefungovala hlavne hra po krídlach na oboch stranách. No a góly si Myjavci akoby dali sami.( autor: MZŠ )

Výsledky 16.kola:

FC Spartak Trnava "B" - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:0
Rozhodoval: Gábor, 200 divákov

DAC 1904 Dunajská Streda "B" - AFC Nové Mesto nad Váhom 2:2 (0:0)
Góly: 80. a 83. A. Németh - 52. P. Šupka (z pok. kopu), 90.+ Ščepko, rozhodoval: Jaška, 400 divákov

TJ Spartak Myjava - OTJ MORAVANY n/V 1:2 (0:1)