OTJ MORAVANY - MFK Vrbové 2:0 (0:0)

24. 8. 2009

4.kolo   23.8.09   "muži"

Obrázok

MORAVANY - V okresnom derby mali domáci od začiatku hernú prevahu. Boli dôraznejší v osobných súbojoch, čo sa prejavilo hlavne v útočnej fáze. Prvú šancu však mali v 5. min hostia, no Kubišovu loptu z priameho kopu poslal jeho spoluhráč Poláček vedľa bránky Haška.

Potom vyskúšali pozornosť Martina Sedláčka Kotula i Hambálek, no oba pokusy zlikvidovala obrana MFK. Na druhej strane vystrelil v 15. min Gažík, Haško strelu vyrazil pred Piršela, no ten mieril nad. V 33. min unikol Kotula, no jeho center nenašiel adresáta. Gólom sa neskončili ani pokusy Hambálka a S. Otočku, takže polčas sa skončil 0:0. Nátlaková hra domácich pokračovala aj po prestávke, no v 52. min strieľal hosťujúci Jelšic nad a domáci mierili len do brvna.

Diváci si zakričali „gól" až v 62. min, keď Moravčík vysunul M. Otočku, ktorý prestrelil dobre chytajúceho Sedláčka - 1:0. V 75. min sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, keď po priamom kope Chebeňa sa odrazená lopta dostala k Moravčíkovi, ten ju poslal do „vinkla" Sedláčkovej bránky. Hostia mohli v závere aspoň skorigovať, no dvakrát Jelšic a raz Andrísek svoje šance nepremenili.

Zostavy - OTJ: Haško - Glos (90. Laco), Piovarči, S. Otočka, Chebeň, Bakita (72. Benko), Hambálek, Moravčík, Kotula, M. Otočka (82. Mitošinka), Vido.

MFK: M. Sedláček - Nádas-ký, Poláček, Vlado, Herceg, Koyš, T. Gažík. Piršel, Uváčik (65. A. Greguš), Kubiš (46. Jakáb), Jelšic.

Rudolf Zelenay

Výsledky 4. kola:

OTJ Moravany nad Váhom - MFK Vrbové 2:0 (0:0)
Góly: 62. Michal Otočka, 75. J. Moravčík, rozhodoval: A. Somoláni, 726 divákov

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Vráble 0:1 (0:1)
Gól: 12. Oravík, rozhodoval: Knopp, 472 divákov

TJ Spartak Myjava - FK Rača 0:0
ČK: 77. Steiger (Rača) po 2. ŽK, rozhodoval: Ježík, 650 divákov

ŠK SFM Senec - DAC 1904 Dunajská Streda "B" 5:1 (1:0)
Góly: 11. Urda, 47. T. Horváth, 65. R. Kunzo, 80. Plichta, 88. Tomaček - 75. Elanga, rozhodoval: Čižmár, 387 divákov

FKM Nové Zámky - Slovan Bratislava juniori 2:2 (1:1)
Góly: 32. Baranyai, 90.+ Bukovič (z pok. kopu) - 22. Štepanovský, 81. Serrano, ČK: 90.+ Pires (Slovan Bratislava jun.) za urážku rozhodcu, rozhodoval: Černek, 1000 divákov

Spartak Trnava "B" - AFK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (2:0)
Góly: 31. De Oliveira (z pok. kopu), 44. Železník, 87. Mackovčín, ČK: 45. De Oliveira - 45. Končitík (obaja za vzájomné napadnutie), 68. P. Šupka (za hrubý faul po druhej ŽK), rozhodoval: Páchnik, 150 divákov

FK Slovan Nemšová - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:0
Rozhodovala: Chudá, 300 divákov

ŠK Bernolákovo - FC Nitra "B" 3:0 (1:0)
Góly: 37. Cisár, 81. Bureš, 90. Škrabák, rozhodoval: Tománek, 255 divákov