AFC Nové Mesto nad Váhom - OTJ MORAVANY 1:1 (1:1)

28. 4. 2010
Moravany remizovali v Novom Meste n/V 1:1

Nové Mesto nad Váhom - V úvode sa hral opatrný futbal na oboch stranách. V 8.min zahrali domáci priamy kop, lopta len tesne minula pravú žrď  Mikulášovej brány. V 17.min na opačnej strane zázračne vyrazil Dirnbachovu hlavičku domáci brankár. V 20. min sa Novomešťania tešili z úvodného gólu, keď si po faule v pokutovom území hostí postavil loptu na značku bieleho bodu  kapitán domácich P.Šupka a s prehľadom skóroval. V 24.min zahrával Moravčík rohový kop, po ktorom vyrovnal Dirnbach. V 26. min nebezpečne strieľal z diaľky Gligič, v 30. min ho napodobnil Benko. V týchto fázach hry boli Moravany lepším mužstvom. V 37.min vyslal opäť z diaľky nebezpečnú strelu Moravčík. V 41.min ohrozil domáceho brankára z priameho kopu Glos. V závere prvého polčasu zahrávali Moravanci ešte niekoľko rohových kopov, ale stav sa už do prestávky nezmenil. Aj v  druhom dejstve sa hral futbal v slušnom tempe. V 55.min hľadal Mitošinku v 16-ke domácich Dirnbach, ale na poslednú chvíľu zasiahla domáca obrana. V tej istej minúte mali domáci opäť šťastie, keď vykopávali loptu z bránkovej čiary už prekonaného brankára. V 65.min po faule na Moravčíka mieril z priameho kopu do brány Gligič, ale domáci gólman bol na svojom mieste. V 66.min hlavička domáceho hráča tesne minula ľavú spojnicu Mikulášovej brány. V 83.min išiel predčasne pod sprchy tvorca hry Moravian Moravčík, ktorý po druhej žltej karte uvidel červenú. V 86.min stuhla krv v žilách početnej skupine fanúšikov z Moravian, keď hlavičke domáceho hráča nechýbalo veľa, aby skončila v sieti. Gól mal na hlave v 89.min aj hosťujúci Piovarči, ale z dobrej pozície mieril len do brankára. Keďže diváci už gól do konca zápasu nevideli, zápas sa skončil remízou 1:1. Moravany už 6 zápasov v rade na ihriskách súperov neprehrali!!!

Zostava OTJ: Mikuláš - Glos, S.Otočka, Piovarči, Benko - P.Kotula, Gligič, Moravčík, L.Kirka (90. Šiška) - Dirnbach, Mitošinka (81.Candrák)

Góly: 20. P. Šupka (z 11 m) - 23. Dirnbach, ČK: 83. J. Moravčík (Moravany) po 2. ŽK, rozhodoval: Fehér, 400 divákov

N.Mesto n/V-Moravany (m)

Výsledky 23.kola:

Spartak Vráble - FC Nitra "B" 1:1 (1:1)
Góly: 10. P. Balko - 30. Svitek, ČK: 62. M. Gajdošík (Nitra "B") po 2. ŽK, rozhodoval: Šimon, 360 divákov

AFC Nové Mesto nad Váhom - OTJ Moravany nad Váhom 1:1 (1:1)

DAC 1904 Dunajská Streda "B" - FK Slovan Nemšová 0:1 (0:1)
Gól: 4. Schlesinger, rozhodoval: A. Somoláni, 95 divákov

ŠK Slovan Bratislava juniori - ŠK Bernolákovo 1:0 (0:0)
Gól: 80. T. Uhlík, rozhodoval: Páchnik, 150 divákov

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - MFK Vrbové 0:0
rozhodoval: Čižmár, 150 divákov

FC Spartak Trnava "B" - TJ Spartak Myjava 2:2 (0:0)
Góly: 51. I. Súkenník, 72. M. Hruška - 55. Černáček, 65. Matej Kováč, rozhodoval: Knopp, 100 divákov

FK Rača - MFK Topvar Topoľčany 3:1 (1:1)
Góly: 12. Marušin, 72. Dargaj, 87. Homola - 11. Jančovič, rozhodoval: Perašín, 150 divákov )

ŠK SFM Senec - FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)
Gól: 53. Plichta, rozhodoval: Ježík, 355 divákov