OŠK Dolná Krupá - OTJ MORAVANY 1:2 (1:1)

1. 10. 2010
Dorast vyhral v Dolnej Krupej 2:1

Dolná Krupá -  Pred slušnou diváckou návštevou sa hral prvý polčas vyrovnaný futbal. V 13.min mieril vedľa hosťujúci Galbička po šikovnej Vojtelovej prihrávke. V 28.min zahrávali domáci trestný kop z ľavej strany, loptu najprv v šanci nezasiahol dobre Drinka a následne ani Kollár ju nedokázal poslať za Lazového chrbát. Kollár si všetko vynahradil v 30.min, keď z pravej strany peknou krížnou strelou k zadnej žrdi poslal domácich do vedenia. V 31.min sa dostával po odrazenej lopte do šance Nitka, ale domáci Bohunický mu stihol v poslednej chvíli strelu zblokovať. Vzápätí na opačnej strane vystrelil prudko, ale nepresne D.Dekan. V 40.min bolo vyrovnané, keď po Vojtelovej prihrávke vnikol do šesťnástky Nitka, ktorý prudkou strelou k žrdi prekonal Viteka. V 42.min mal čo robiť s Kollárovou delovkou z priameho kopu z 25m hosťujúci brankár Lazový. Druhý polčas začali lepšie hostia. Bíro poslal presnou prihrávkou vrchom do šance Galbičku, ale jeho strelu v poslednej chvíli zblokovala domáca obrana. Krátko nato sa hostia po akcii Vojtelu s Galbičkom radovali z gólu, ale ten rozhodca pre údajný ofsajd neuznal. V 64. min zahral domáci Drinka priamy kop z 25m, jeho delovku, ktorá mierila pod brvno do stredu brány, Lazový vyrazil nad bránu. V 70.min sa cez dvoch obrancov hostí presadil Kollár, vnikol do šesťnástky, no jeho bombu k žrdi Lazový zázračne vyrazil. V 80.min zahrmelo na opačnej strane, keď Vojtela zahral trestný kop z ľavej strany, na loptu si dobre nabehli hráči hostí, brankár loptu podbehol a Tanáč z rohu päťky skóroval. Vyrovnanie mal na kopačkách v 86.min Herák, ale sám pred brankárom namieril vedľa. Hostia vyhrali zaslúžene 2:1, keď hlavne v druhom polčase boli lepším mužstvom.

Hlasy po zápase:

Tomáš Šimek (tréner OTJ): "Dnes sme nadviazali na ten domáci zápas, ktorý sme hrali doma s Lednickými Rovňami, ktorý sme remizovali 3:3, ale môžem povedať, že v Dolnej Krupej sa chlapci zomkli. Išli sme tam vo veľmi oklieštenej zostave, nakoľko nám zamietli žiadosť, aby mohol hrať náš kapitán, ktorý mal stop na dva zápasy. Takže do Krupej sme cestovali jedenásti, mali sme trošku problémy ako to zložíme, ale zápas pre nás dopadol veľmi dobre. Chlapci, ozaj všetci, zabojovali. V prvom polčase to bolo trochu slabšie, ale v duhom sme predčili Dolnú Krupú a to herne aj na šance a vlastne fyzicky sme súpera predčili. Ja si myslím, že sme zaslúžene doviezli tri body domov. Teraz už môžem povedať, že sa strašne tešíme na hodový zápas s Hlohovcom, ktorý je pre nás maximálne kľúčový. Držíme si štyri zápasy bez prehry, keď sme doviezli štyri body zvonku aj keď sme doma dva stratili. Na zápas s Hlohovcom sa budeme v týždni intenzívne pripravovať, aby sme ten zápas vyhrali."  (pozn.red.: Trénerovi Šimekovi chýbal aj obranca Kacovský, ktorý ma po domácom zápase s L.Rovňami na nohe dlahu.)

OŠK Dolná Krupá:  Vitek - Bohunický, Horváth, Dekan P., Šušota, Drinka, Studený, Jarábek, Dekan D., Kollár, Šaradín (70.Herák)

OTJ Moravany n/V: Lazový - Madro, Tanáč, Bíro, Komár - Stredák, Valach, Vojtela, Moravčík - Nitka, Galbička