OTJ MORAVANY - ŠK Vegum Dolné Vestenice 4:0 (2:0)

1. 4. 2010

Moravany n/V - Za slnečného jarného počasia sa na štadióne v Moravanoch hrala dohrávka 16.kola. Úvodných 10 minút sa síce superi len oťukávali, ale už v 13. min Vetrík prízemnou strelou k pravej žrdi poslal domácich do vedenia. V 16. min zasiahol v poslednej chvíli pred útočníkom hostí brankár Lazový. Domáci sa snažili o kombinačný futbal, čím sa častejšie dostávali do šancí. V 20.min zvýšil hlavou vedenie domácich na 2:0 Frťala po dobre zahratom trestnom kope Jančoviča spoza 16-ky. V 25. min milimetrovou prihrávkou našiel Jančovič Vojtelu, ale ten v sľubnej pozícii brankára hostí neprekonal. V 34.min hostia vyrazili do rýchleho protiútoku, ale hráč hostí s č.11 mieril len do brankára Lazového. V 45. min dravý prienik po ľavej strane zakončil Vetrík do bočného sita. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci mali viac z hry. V 58.min sa blysol perfektnou individuálnou akciou Jančovič, prenikol po pravej strane do 16-ky, prihral Stredákovi, ale ten nebol v koncovke úspešný. O 4 minúty neskôr sa do sľubnej šance dostal Vojtela, ale jeho strela tesne minula bránu. Moravanci sa dočkali ďalšieho gólu v 77.min., po dlhom aute chrbtom k bráne otočený Stredák strieľal cez plece a z následného rohového kopu Jančovič nedal brankárovi žiadnu šancu, 3:0. V 80.min nádherne vysunul Jančovič Vetríka, ten sa dostal až pred brankára, spätnou prihrávkou našiel Stredáka a ten nezaváhal, zvýšil vedenie domácich na 4:0. Už tri minúty po góle strieľal v sľubnej streleckej pozícii Vetrík nad bránu. V 87. min na opačnej strane mieril nad bránu hráč hostí. Zápas sa nakoniec skončil zaslúženým víťazstvom Moravian 4:0. V priebehu piatich dní tak získali hráči OTJ 6 bodov.

Zostava OTJ: Lazový - Orviský, Kirka, Frťala (81. ...), Madro (46. Korvín) - Galbička, Valach, Jančovič, Vojtela - Vetrík, Stredák

Góly: 13. Vetrík, 20.  Frťala, 77. Jančovič, 80. Stredák