OTJ MORAVANY - OFK Veľké Kostoľany 3:3 (2:1)

20. 3. 2010

>fotogaléria<

Na svoj prvý jarný zápas nastúpili dorastenci doma proti V.Kostoľanom, kde na jeseň vyhrali 4:2. Dnešný zápas bol však o niečom inom. Hra bola od úvodného hvizdu vyrovnaná, bez šancí na oboch stranách. Prví pohrozili hostia, keď  v 18.min. vsietili gól, ale ten pre postavenie mimo hry rozhodca neuznal. No o desať minút sa už mohli radovať, keď sa v 28.min dostali do vedenia. Domáci sa snažili o vyrovnanie, čoraz častejšie sa dostávali do zakončenia, ale svoju snahu premenili do gólového efektu až  v posledných minútach prvého polčasu, keď sa strelecky presadil Vetrík. V 41.min najskôr vyrovnal a v 44. min po prieniku stredom obrany hostí rozhodol o tom, že polčasový výsledok bol 2:1 pre domácich. Druhý polčas začali hráči Moravian s náporom, dostávali sa do šancí a dokonca J.Kirka bol faulovaný v pokutovom území hostí, keď sa svojim prienikom cez obrancu dostával do gólovej šance, ale rozhodcova píšťaľka zostala nemá. Z tohoto tlaku však gól nepadol, ba naopak boli to hostia, ktorí využili zaváhanie domácej obrany a v 62.min vyrovnali stav na 2:2. Keď v 76.min strelili hráči V.Kostolian gól a dostali sa do vedenia, domáci hráči vrhli všetky svoje sily do útoku, ale cez dobre organizovanú obranu hostí sa dostávali len veľmi ťažko a s pribúdajúcimi minútami im akoby ubúdali sily. Prestali sa pohybovať  a už sa zdalo, že stratia všetky tri body, ale v posledných sekundách hry sa kapitán J. Kirka postaral o vyrovnanie, keď po rohovom kope strelou s hranice 16-ky vyrovnal na 3:3. Zápas sa nakoniec skončil spravodlivou remízou.

Góly OTJ: Vetrík 2 (41.,44.), J.Kirka(90.)